Dt. Aslıhan Düzgen

Ortodontist

Ortodontist Dt. Aslıhan Düzgen, Özel Armağan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde geleneksel ortodontik tedavilerin yanı sıra şeffaf plaklarla ortodontik tedavileri de (invisalign) başarı ile uygulamaktadır.

Ortodontist Dt. Aslıhan Düzgen, Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 2015 yılında mezun oldu. Diş hekimliği uzmanlık sınavını kazandığı Gaziantep Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamladı.

Adana doğumlu olan Dt. Aslıhan Düzgen, Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 2015 yılında mezun olmuştur. 2016 yılında ise yapılan Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı’nda (DUS) Türkiye 55’si olarak Gaziantep Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olmaya hak kazanmıştır.

Dt. Aslıhan Düzgen, 2021 yılında “Ortodontik Şeffaf Plak Tekniği ile Gerçekleştirilen Kanin Distalizasyonunun Değerlendirilmesi: Üç Boyutlu Sonlu Elemanlar Analizi” (Evaluation Of Canine Distalization With Orthodontic Clear Aligner Technique: A Three-Dimensional Finite Element Analysis) başlıklı uzmanlık tezini tamamlayarak Ortodontist ünvanını almıştır.

Dt. Aslıhan Düzgen, Özel Armağan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde Ortodontist olarak meslek hayatına İstanbul’da devam etmektedir.

gulumseyen kadin dis hekimi