Bilgi Köşesi

Erken Teşhis Diş Kurtarır

Ağız ve diş sağlığı, genel sağlığımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak ne yazık ki, toplum olarak genellikle yeterli önemi göstermiyoruz. Ağız ve diş sağlığının en önemli parçası erken teşhistir. Diğer tüm hastalıklarda olduğu gibi diş tedavisinde erken teşhis çok önemlidir.

Ağız ve diş sağlığı, vücut sağlığının bölünmez bir parçasıdır. Gerek kişinin sosyal özgüvenin pekiştirilmesinde, gerekse ileride oluşabilecek pek çok sistemik hastalığın önlenmesindeki önemi tüm sağlık bilimcileri tarafından kabul edilir.

Ağız ve diş sağlığında koruyucu ve önleyici tedavilerin önemi büyüktür. Diş kontrolleri süt dişlerinin çıkmaya başlaması ile yapılmalıdır. Süt dişlerinin doğru zamana kadar ağız içinde kalması, ileride oluşabilecek sorunları önlemede kritik bir rol oynar.

Süt Dişleri Kalıcı Dişlerin Rehberidir

Süt dişleri sürekli dişlerin rehberidir. 6 yaşında gelen ilk sürekli dişlerle başlayarak tüm sürekli azı dişlerine koruyucu hekimlik adı altında fissür örtücü yapılması gereklidir. Fissür örtücü, dişin çürümeye meyilli derin oluklarını dolgu malzemesi ile kaplama işlemidir.

Düzenli yapılan kontroller, çürüklerin tespiti ve erken müdahalesi için çok önemlidir. Küçük bir dolguyla dişin ömrünü uzatmak mümkündür. Çünkü diş ağrısı gelişip, ertelendikçe kök ucunda enfeksiyona neden olur. Bu noktada dolgu için geç kalınmış olabilir. Bu tür sorunlara maruz kalmak istemeyen kişilerin mutlaka 6 ayda bir diş hekimine kontrol olması gerekmektedir.

Küçük Önlemler, Büyük Faydalar

Ağız ve diş sağlığımıza gereken önemi vermek, sadece güzel bir gülüş için değil, genel sağlığımızın korunması için de gereklidir. Unutmayalım ki küçük önlemler, büyük faydalar sağlar. Düzenli diş hekimi ziyaretleri ve koruyucu tedavilerle sağlıklı bir ağız ve diş yapısına sahip olabiliriz.

Böyle bilgilendirici içerikleri okumaya devam etmek için web sitemizi ziyaret etmeye ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeye devam edin. Armağan Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğine ulaşarak merak ettiğiniz konularda daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ağız ve diş sağlığınıza özen gösterin, beden sağlığınızın anahtarını kaybetmeyin!

Armağan Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği Tedavi Yaklaşımı

Kanıta Dayalı Tedavi

Kanıta dayalı, doğru tanı ile kişiye özel doğru tedavi yöntemlerini belirliyor ve hastalarımıza uyguluyoruz.

Koruyucu Yaklaşım

Koruyucu diş hekimliği yaklaşımı ile hastalarımızın mevcut doğal dişlerini koruyucu, iyileştirici bir tedavi yaklaşımı içerisindeyiz.

Hijyenik Koşullar

Kliniğimizde gerekli olan dezenfeksiyon ve sterilizasyon işlemleri bu konuda özel olarak eğitilmiş sağlık çalışanları tarafından yapılmaktadır.

Modern Yöntem

Güncel bilimsel veriler ışığında, modern tedavi yöntemlerini ağız ve diş sağlığının tüm uzmanlık alanlarında uyguluyoruz.